تبلیغات در اینترنتclose
درگیری های ذهنی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم

به بخش عمومی ندای مشاور خوش آمدید.

تعداد بازدید : 673
نویسنده پیام
mohsenbayat
آفلاینارسال‌ها: 15
عضویت: 3 /4 /1394
تشکر کرده: 8
تشکر شده: 2
درگیری های ذهنی
محسن-21 ساله-دانشجو
با سلام من گاهی اوقات دچار حالا تی میشوم که می گویم من از پس زندگی بر نمیب ایم باید بمیرم و راحت شوم گاهی اوقات وقتی دارمم راه میرم اگر کسایی از جلوی من بیایند من دچار اظطراب میشم که از چپ برم یا راست هزینه ای مراجعه به روانپزشک هم ندارم اما در شهریور ماه میرم تمام شکست هایم جلوی چشمم هست درگیری های ذهنی دارم یعنی توی ذهنم با کسی بگو مگو دارم همیشه توی گذشته زندگی می کنم اغلب اوفات حالت های تلخ هیجانی گذشته و مسخره کردن دیگران جلوی چشمم هست بیماری ساختگی دارم یعنی اگر یک مطلب روانشناسی در مورد بیماری ها بخونم اونو به خودم نسبت میدم اع منم اینو دارم عزت نفس و اعتماد بنفسم خیلی پایینی دارم از اینده خیلی میترسم خودمو افسرده فرض می کنم فکر می کنم عرضه ای هیچ کاری رو ندارم وقتی یک کاری انجام میدم اگر چند نفر به کار من نگاه مندد دچار اضطراب میشم همش فکر می کنم مرکز توجه هستم وقتی جایی میرم منتظر این هستم که دیگران چه برداشتی از من میکنند نشخوار ذهنی زیادی دارم
چهارشنبه 03 تیر 1394 - 11:26
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
talebi
آفلاینارسال‌ها: 299
عضویت: 7 /3 /1393
تشکر کرده: 99
تشکر شده: 61
درگیری های ذهنی
RE : 1
سلام بر شما
1- اگر به همه مواردی که اشاره کرده اید واقعاً باور دارید، باید بپذیرید که هم آمادگی ابتلاء به اختلالات جدی روانی رو در وجودتون دارید و پرورش می دهید و هم اینکه نیاز ضروری برای تغییر و درمان دارید.
2- برای درمان توسط روانشناس باید چندین جلسه و طی چند ماه بطور مستمر مراجعه بکنید تا تغییر روانی لازم ایجاد گردد.
3- برای خود درمانی باید مطالب و مقالات روانسناسی زیادی را در زمینه (شناخت ، پذیرش، و تغییر خود) بخونید و حوصله کافی در این زمینه داشته باشید.
4- شما نیاز دارید تا برداشت و پنداشت و نگرش خودتون رو نسبت به خود، دیگران ، زندگی ، جهان و خیلی چیزهای دیگر تغییر دهید و این چیزیست که میتواند به تدریج طی فرایند درمانی حاصل گردد و همه اینها مستلزم کار روی ذهنیات و افکار پیشین شماست که باید عقاید و باور ها و مقاومت های شما در این رابطه شکسته شود.
5- برای خود درمانی میتوانید از مطالب موضوعی و طبقه بندی شده همین سایت استفاده بکنید.افکار نو ، اندیشه متفاوت ، سلایق مختلف ، رمز پویایی انسان و اجتماع
چهارشنبه 03 تیر 1394 - 18:32
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
mohsenbayat
آفلاینارسال‌ها: 15
عضویت: 3 /4 /1394
تشکر کرده: 8
تشکر شده: 2
درگیری های ذهنی
RE : 2
با سلام مجدد بنده خودم دانشجوی ترم4روانشناسی بالینی کارشناسی هستم

تقربا باید تا کی مشاوره را ادامه بدهم یعنی بیش از یک سال هست
پنجشنبه 04 تیر 1394 - 00:01
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
mohsenbayat
آفلاینارسال‌ها: 15
عضویت: 3 /4 /1394
تشکر کرده: 8
تشکر شده: 2
درگیری های ذهنی
RE : 3
اینو هم بگم محیط من بی تقصیر نیست چون از کودکی تحقیر شدم که خود فروید هم اینو قبول داره

تقریبا نصف حالات منو اطرافیانم دارن فکر می کنم از مادرم به ارث بردم چون تقریبا همه ای حالات منفی منو مادرم به طریقی دارد
پنجشنبه 04 تیر 1394 - 00:04
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
talebi
آفلاینارسال‌ها: 299
عضویت: 7 /3 /1393
تشکر کرده: 99
تشکر شده: 61
درگیری های ذهنی
RE : 4
سلام مجدد
حال که مقدمات روانشناسی رو خونده اید باید متوجه باشید که مدت تغییر و درمان به میزان و سرعت پیشرفت فرایند درمانی بستگی دارد و همچنین میزان همکاری مراجع و توانایی رواندرمانگر و در هر حال کمتر از 6 ماه نخواهد بود و حداقل هفته ای یکبار باید مراجعه حضوری داشته باشید.
در مورد محیط شما و احتمال ارثی بودن افسردگی و سایر اختلالات روانی همواره فرض 50 - 50 بین عوامل ارثی از یک طرف و محیطی و اجتماعی و رشدی از بعد دیگر هست. یعنی محیط نامساعد می تواند امکان اختلال ارثی نهفته را از بالقوه به بالفعل رساند . همچنین محیط کنترل شده می تواند تا آخر عمر از بروز اختلال احتمالی نهفته جلوگیری نماید.
لذا شما اولاً باید فرض را بر نبود ریشه ارثی مشکلات فکری خودتون بگذارید و ثانیاً با قبول و پذیرش وضعیت محیطی نا مساعد باید سعی کنید حساب خودتون رو از محیط تحمیلی جدا کنید و به تغییر محیط به نفع خودتون و یا حداقل تغییر افکار و ذهنیات خودتون در انطباق و سازگاری (نه سازش) سالم با محیط بپردازید.
افکار نو ، اندیشه متفاوت ، سلایق مختلف ، رمز پویایی انسان و اجتماع
پنجشنبه 04 تیر 1394 - 13:12
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح
گروه تلگرامی ندای مشاور: گروه تحول برای مشاهده لینک لطفا به صفحه اصلی سایت ندای مشاور مراجعه کنید. http://www.nmoshaver.ir/

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !