close
تبلیغات در اینترنت
جوانان عزیز اغفال نشین!!

ندای مشاور

جوانان عزیز اغفال نشین!!
امروز یکشنبه 26 خرداد 1398
مشاوره عمومی مشاوره خصوصی

آخرين ارسالي هاي انجمن

جوانان عزیز اغفال نشین!!

دادن وعده ازدواج بهانه بسياري از دوستي هاي خياباني و ارتباطات نامتعارف دختران و پسران نوجوان و جوان مي باشد که با بررسي هاي به عمل آمده اغلب آنها منجر به ازدواج نمي گردد و ... معمولاً با سوء استفاده هاي جسمي و مالي همراه بوده و در بسياري از موارد، در همه جوامع انساني ازدواج و آئين مربوط به آن يکي از مهمترين راه هاي تشکيل خانواده مي باشد، تشکيل خانواده علاوه بر رفع نيازهاي جسمي و روحي بهترين و مطمئن ترين چهارچوب جهت کسب آرامش، پرورش ابعاد شخصيتي و تربيت فرزندان مي باشد. فرهنگ هر جامعه نحوه و آئين مربوط به تشکيل خانواده را ترسيم مي کند و هر اقدامي در خارج از قواعد و چهار چوب ترسيم شده از فرهنگ جامعه که بر گرفته از باورهاي اعتقادي اعضاء جامعه مي باشد آسيب زا تلقي مي گردد.

 


دادن وعده ازدواج بهانه بسياري از دوستي هاي خياباني و ارتباطات نامتعارف دختران و پسران نوجوان و جوان مي باشد که با بررسي هاي به عمل آمده اغلب آنها منجر به ازدواج نمي گردد و معمولاً با سوء استفاده هاي جسمي و مالي همراه بوده و در بسياري از موارد، اينگونه ارتباطات با لکه دار شدن آبروي خانوادگي و فاميلي که با باورها و اعتقادي مذهبي و فرهنگي جامعه در تعارض مي باشد خاتمه مي يابد.

ارتباط بين دختر و پسر موضوعي است که از دير باز مسائل مهم فرهنگي و اجتماعي بوده و اکنون نيز با عنايت به جواني جمعيت در کشورمان از موضوعات مهم با گستره وسيع مي باشد.

توجه و تمايل به جنس مخالف از تظاهرات و قوع پديده بلوغ در دختران و پسران مي باشد که در اوايل نوجواني در سنين ( 19- 12 ) نمود پيدا مي کند، اين تمايل گاهي دروني است و در جلوه هاي رفتاري نوجوان و فرد نمود پيدا نمي کند و گاهي بيروني است و در قالب توجه به خود و دوستي هاي خياباني جلوه گر مي شود که مقصود و مراد از دوستي دختران و پسران، رابطه اي گرم و آتشين و عمدتاً پنهاني که از طريق ديدارهاي مخفيانه، رد و بدل کردن نامه و يابرقراري ارتباط تلفني ايجاد مي شود، مي باشد.

در حال حاضر، بدليل فاصله افتادن بين بلوغ جسمي و بلوغ اجتماعي بدليل بيکاري، اشتغال به تحصيل و عدم وجود فرصت هاي شغلي بعد از فارغ التحصيلي و متعاقب آن عدم مهيا شدن زمينه هاي ازدواج و تشکيل خانواده براي تعداد زيادي از جوانان، دامنه مزاحمت هاي خياباني و روابط پنهاني بين دختران و پسران عمدتاً بصورت خياباني و در قالب وعده عشق و ازدواج بعضاً تا سنين 30 سالگي و حتي 35 سالگي تداوم يافته است.منظور از بلوغ جسمي وقوع پديده بلوغ و بحران هويت و منظور از بلوغ اجتماعي، داشتن شغل و توانايي اداره زندگي مستقل و تشکيل خانواده مي باشد.

با توجه به اينکه برقراري دوستي هاي خياباني از ديدگاه خانواده و جامعه با نگرش به فرهنگ جامعه انحراف و تخلف محسوب مي گردد و معمولاً نتايج ناخوشايندي به دنبال دارد لذا اين نوع ارتباطات مي تواند ناشي از اين باشد که يا در درون خانواده به مسائل و اعتقادات ديني بهاء و ارزش لازم داده نمي شود، وقوع رفتارها و ارتباطات حاکم بر خانواده با باورهاي مذهبي فاصله دارد و يا اينکه خانواده دچار بحران و تنش مي باشد.

توصيه هاي پيشگيرانه

1- پرهيز از گسترش اختلافات به متن خانواده و تضعيف امنيت رواني – عاطفي اعضاء خانواده و فرزندان.

2- تخصيص اوقاتي جهت فرزندان و ايجاد ارتباط هاي دوستانه با فرزندان از سوي والدين.

3- ارائه الگوهاي مناسب همسر گزيني و راهنمايي و مشاهده در راستاي آگاهي از معيارهاي فرزندان.

4- توجه به بحران دوره نوجواني و آشنا ساختن نوجوان نسبت به دلايل بروز احساسات و تمايلات جديد و نحوه حل و سازگاري با شرايط جديد.

5- پرهيز از بروز تنش از سوي والدين و حل مشکلات خود و کمک به حل مشکلات عاطفي به خصوص از جانب مادر.

6- ارائه آگاهي هاي لازم نسبت به وجود دام ها و مفاسد موجود در جامعه و تجهيز آنها به مهارت هاي سالم زيستن.

7- ارائه الگوهاي موثر به فرزندان نوجوان به خصوص دختران نسبت به بروز رفتارهاي مناسب در مقابل.

خواسته هاي نامعقول از جانب افراد موجود در جامعه و مصون سازي آنها از ابتلا به دام هاي فاسد اجتماعي.

8- فراهم نمودن زمينه هاي ازدواج براي جوانان.

http://roozmord.blogfa.com/post-65.aspx

 

 

دسته بندي: عاشقانه,روابط دختر و پسر,

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی