close
تبلیغات در اینترنت
خودارضایی مردان : ۶ چیزی که در اینباره نمی‌دانید!

ندای مشاور

خودارضایی مردان : ۶ چیزی که در اینباره نمی‌دانید!
امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
مشاوره عمومی مشاوره خصوصی

آخرين ارسالي هاي انجمن

خودارضایی مردان : ۶ چیزی که در اینباره نمی‌دانید!

خودارضایی مردان : ۶ چیزی که در اینباره نمی‌دانید!

خودارضایی مردان متاسفانه یک امر رایج در جوامع است و مردان اغلب بر این عقیده‌اند که خودشان همه چیز را در این‌باره می‌دانند و هیچ ندانسته‌ای برای آن‌ها وجود ندارد. در این مطلب سعی می‌کنیم که ۵ موردی را که در خودارضایی مردان به آن‌ها توجه نشده است را بیان کنیم.

 ۱.به نظر می‌رسد که همه‌ی ارگاسم‌ها باهم یکسان نیستند.

توبیاس، دانشیار دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه ایالتی جنوبی اسپرینگ‌فیلد بیان می‌کند که :

به نظر می‌رسد که همه‌ی ارگاسم‌ها باهم یکسان نیستند. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که رابطه‌ی جنسی طبیعی برای مردان از همه نظر دارای فواید بسیار است. از فواید این روابط می‌توان به تنظیم فشار خون، سلامت قلب و پروستات، درمان برخی دردها و غیره اشاره کرد. برخی افراد بر این عقیده‌اند که خودارضایی مردان نیز همین فواید را برای بدن دارد. حال چه تفاوتی بین خودارضایی مردان و رابطه‌ی جنسی طبیعی آن‌ها وجود دارد؟ هیچ دلیل واضح و کاملی در اینباره وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که بدن به دو شکل مختلف به این دو روش پاسخ می‌دهد. حتی مطالعات نشان داده است که ساختار مایع منی در این دو روش متفاوت است.


۲.خودارضایی مردان خالی از ریسک نیست!

درست است که این کار خطر نسبتا کمی دارد. هیچکس تا بحال با اینکار با مشکلات چندان جدی‌ای مواجه نشده است. اما مانند برخی فعالیت‌های کم‌خطر دیگر هنوز هم برخی خطرات وجود دارد.

خودارضایی مکرر و یا خشونت‌آمیز می‌تواند موجب تحریک پوست بدن شده و یا بخش‌های مربوط به خون‌رسانی را دچار انسداد کنند. علاوه بر این وضعیت نادر اما وحشتناکی چون شکستگی آلت نیز وجود دارد. اکثر مردانی که این کار را به دفعات انجام می‌دهند ممکن است با مشکلات جدی‌ای در ناحیه‌ی آلت خود مواجه شوند.

۳.خودارضایی‌ ممکن است طبیعی و عادی نباشد!

خودارضایی مردان معمولا هنگامی که از یک حدی فراتر می‌رود و دفعات آن بیشتر می‌شود، موجب نگرانی آن‌ها می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که افزایش دفعات خودارضایی ممکن است تاثیر منفی‌ای بر روی سلامتی جسمی و روحی‌شان داشته باشد، در حالیکه مطالعات نشان داده‌اند که اینگونه نیست. در واقع خودارضایی ممکن است به واسطه‌ی واکنش به استرس و ترس های آشکار و پنهان ذهنی بروز کنند. بسیاری از افرادی که خودارضایی می‌کنند احساس گناه و عذاب وجدان بسیاری را متحمل می شوند. آنها تلاش می‌کنند یکباره اقدام به ترک خودارضایی کنند تا شاید از این احساس‌های گناه و شرم رهایی پیدا کنند. اما اغلب این گزاره صادق است که : رویکردهای رادیکال ممکن است به شکست های دشوار منتهی شوند. بنابراین وقتی که این افراد در ترک خودارضایی با شکست مواجه می شوند٬ حالا افزون بر احساس شرم و گناهی که داشتند٬ عزت نفس شان نیز خدشه‌دار شده است. احساس می‌کنند ناتوان هستند و در مقابل تمایلات به گمان آنها نامتعارف درونی‌شان٬ شکست خورده‌اند.( پیشنهاد می‌کنیم مقاله آپولو هوا کردن با یادگیری مهارت در رابطه‌ی جنسی! را نیز مطالعه بفرمایید.)

 

۴. تاثیر خودارضایی بر زندگی مهم تر از نفس انجام آن است

امروزه اکثر متخصصان غربی و اروپایی توافق نظر دارند که خودارضایی امری طبیعی است که بواسطه‌ی نیاز طبیعی افراد انجام می‌شود اما همه‌ی آنها هم توافق نظر دارند که اگر میزان زمانی که شما صرف خودارضایی می‌کنید بیش از حدود ۵ ساعت در هفته و همچنین تعداد دفعات خودارضایی به طور متوسط بیش از ۳ بار در هفته است٬ ممکن است تشخیص اعتیاد جنسی به شما تعلق بگیرد.

اگر شما چندین بار در روز خودارضایی می‌کنید و یک زندگی طبیعی و سالم از لحاظ جسمی و روانی دارید، واقعا این اتفاق برای شما یک اتفاق بسیار نادر و تقریبا غیرممکن است! اما اگر به دفعات زیاد خودارضایی می‌کنید و به این دلیل از کارهای خود باز می‌مانید و یا رابطه‌ی جنسی طبیعی با همسر خود را از دست می‌دهید بهتر است که با یک روانشناس در اینباره صحبت کرده و از او مشورت بگیرید.

اگر در واقع این کار نیز همچون هر کار دیگری است که می‌توانند زندگی شما را مختل کنند و فرصت یک زندگی سالم و طبیعی را از شما بگیرند.

خودارضایی مردان
احتمال اعتیاد به خودارضایی مردان از درصد بالایی برخوردار است که زمان بسیاری را در طول زندگی از آن‌ها می‌گیرد.

 

۵.خودارضایی خود را در ظاهر شما منعکس می‌کند.

یکی از جالب‌ترین چیزها درباره‌ی خودارضایی مردان این است که نشان می‌دهد چیزی در رابطه‌ی شما اشتباه است.

واقعیت این است که اکثر مردان با هر رابطه‌ای که دارند این کار را انجام می‌دهند و اغلب این کار را نه فقط برای لذت بلکه برای دور کردن استرس از خود، پاک کرد ذهن و رسیدن به نوعی آرامش انجام می‌دهند. این باور اشتباه به مرور تبدیل به یک عادت در آن‌ها شده و همچون سیگار کشیدن به آن اعتیاد پیدا می‌کنند، به گونه‌ای که خیال می‌کنند اضطراب و استرس و افسردگی خود را جز با این راه نمی‌توانند از بین ببرند. (پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارتباط افسردگی با رابطه جنسی را نیز مطالعه بفرمایید.)

در این شرایط صحبت با یک روانشناس به آن‌ها کمک خواهد کرد که دلایل اصلی این کار را در خود پیدا کنند و با مهارت‌های کنترل اضطراب که روانشناس به آن‌ها خواهد آموخت سعی خواهند داشت که دیگر برای فرار از درگیری‌های ذهنی به این کار پناه نیاورند.

 

   ۶. برخی مردان پس از ازدواج نیز خودارضایی میکنند

شاید برخی یا اغلب افراد جامعه دیدگاه همدلانه ای نسبت به خودارضایی پیش از ازدواج داشته باشند٬ اما اکثرا دیدگاه مثبتی نسبت به خودارضایی بعد از ازدواج ندارند. پژوهش ها نشان داده است که بسیاری از مردان پس از ازدواج نیز خودارضایی میکنند و همین امر سبب شد تا متخصصان فارغ از هرگونه پیش داوری میزان سلامت این رفتار را بررسی کنند. نتایج پژوهش ها حاکی از آن بود که به مانند خودارضایی پیش از ازدواج٬ خودارضایی پس از ازدواج نیز امری طبیعی و سالم است. امروزه پژوهشگران حوزه ی رفتار جنسی بر این عقیده هستند که خودارضایی مردان پس از ازدواج٬ به معنای رضایت بخش نبودن رابطه نیست همانطور که خوداراضایی مردان وقتی که در ارتباط عاطفی پیش از ازدواج قرار دارند نیز رفتاری طبیعی است. اما هم در ایران و هم در سایر کشورها٬ خانم ها وقتی که متوجه می شوند مردی که با او در رابطه عاطفی و یا ازدواج قرار دارند خودارضایی میکند٬ عموما دو نوع احساس یکسان را از خود بروز می‌دهند. عده‌ی بسیاری از آنها تصور می‌کنند که در زندگی زناشویی‌شان چیزی نقص دارد و حتما این نقص بر گردن آنهاست چرا که اگر مرد زندگی آنها چیزی کم و کسر نداشت٬ به خودارضایی تمایل پیدا نمی‌کرد. برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که حتما مردی که خودارضایی می‌کند٬ دچار مشکل یا بیماری است. (مقاله مشکلات جنسی که نیاز به مراجعه به روانشناس دارند را مطالعه کنید.)

اینجا هم پژوهش‌های فراوان به کمک ما می‌آیند تا قضاوت روشن‌تری از چگونگی اتفاق‌ها داشته باشیم. تحقیق‌ها نشان داده‌اند که نه مردانی که خودارضایی میکنند از نظر سلامت جسمی٬ جنسی و روانی دچار بیماری و اختلال هستند و نه زن‌هایی که مردهایشان خودارضایی می‌کنند٬ جایی از مسیر رابطه را اشتباه رفته اند. خودارضایی برای مردان امکانی‌ست که آنها می‌توانند در فضای آزاد ذهنی خود٬ به فانتزی‌های ابراز نشده و یا خیالی خود نزدیک‌تر شوند و با خود خلوت کنند


https://fullfekr.com/mag/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86/


دسته بندي: خود درمانی,درمان خود,

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی